top of page
POLSKO AMERYKANSKIE
CENTRUM TRANSPLANTACJI

 

 

 

Polsko- Amerykańskie Centrum Transplantologii powstało w University of Chicago, aby służyć Polonii Amerykańskiej w USA.  

 

Glownym celem Centrum jest umożliwienie dostępu do najnowszej technologii i procedur medycznych w USA po opieką personelu mówiącego biegle w języku polskim i angielskim.  

Oferujemy zabiegi transplantacji nerek, trzustki, watroby, płuc, serca jak również szpiku kostnego, komórek macierzystych i wysepek trzustkowych. Oferujemy kompleksowa opiekę w okresie przed jak i po operacyjnym, jak również pomoc w zakresie transportu i uslug hotelowych dla chorych z poza metropolii Chicago lub z zagranicy. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt. 

 

Patrycja Ulijaszyk-Noga

patrycja.ulijaszyk@uchospitals.edu    

tel. (773) 834-8482  

fax (773) 834-0732

HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Kinga miała 19 lat, kiedy zdecydowała sie oddać cześć swojej watroby i przeszła operację w celu 

jednoczesnej transplantacji jej cześć watroby do swojej krytycznie chorej mamy. 

Obie Panie nadal czują się dobrze, dzisiaj, ponad 5 lat po operacji. W międzyczasie a Kinga ukończyła szkołę pielęgniarską i kontynuuje swoja pomoc innym pacjentom.

Teresa przeprowadziła się wraz z rodziną do Chicago z południowej Polski wiele lat temu. 

Otrzymała nerkę od swojego brata Mariana, dzięki czemu była na hemodializie tylko jeden miesiąc. 

 

Oboje czują się sie bardzo dobrze ponad 9 lat po zabiegu, 

Mallory (powyżej) cierpiała na cukrzycę typu 1, od małego dziecka. Pomimo optymalizacji terapii insulina cierpiała na nagle, nie zapowiedziane i groźne dla życia ataki niskiego poziomu cukru we krwi i zabuarzenia świadomości.  

 

Mallory otrzymała u nas przeszczep wysepek trzustkowych i od 4 lat nie stosuje insuliny.  

 

Polski "zespól" opiekowal sie Mallory, po prawej- mąż - Stanisław, po lewej pielęgniarz Tomasz.

W wieku 65 lat Stanisław był bardzo zestresowany z powodu dużej ilosci wizyt w szpitalu i przygotowań do przeszczepu nerki, szczególnie ze mówił biegle tylko po polsku. Patrycja zaopiekowała sie Panem Stanisławem w czasie przygotowań.  

Ona tez zadwonila do niego z informacja ze znalezlismy dla niego idealnego dawce (pefect match) ito tylko 1 miesiąc od wpisania na liste oczykujacych. . 

Karolina opiekowala sie Panem Stanisławem w szpitalu po operacji, a Józefa przejęła sie jego opiekę ambulatoryjną w przychodni.  

Pan Stanislaw cieszy sie ze moze opowiadacz o swoich dolegliwościach po polsku, a nasze pielęgniarki ze maja okazje ćwiczyć jezyk polski. 

Irenka mówi tylko po polsku. W wieku 75 lat otrzymała przeszczep nerki. Pielęgniarka Karolina zajęła się opieką rozmawiając po polsku w szpitalu (po lewej), a Józefa przejęła się opieką podczas kliniki. (po prawej). 

RYSZARD

żyje z przeszczepioną

nerką od 34 lat !

Ryszard żyje z przeszczepem nerki od 34 lat! Kiedy miał 26 lat, otrzymał swoją pierwszą nerkę, która funkcjonowała 11 lat. Następna nerka została przeszczepiona od ojca i funkcjonuje do dziś od 23 lat.  Wkrótce będzie wymagał trzeciego przeszczepu, chociaż jeszcze na razie potrzebuje dializoterapii.. 

Mając przeszczep Pan Ryszard musi brac codziennie leki immunosupresyjne, aby nie doszło do odrzucania i utraty przeszczepu. Jednym ze skutków ubocznych tych leków są zmiany skórne, w tym nowotwory skóry, które pod opieką dermatologa zostały skutecznie wyleczone.

 

Pomimo tego, Pan Ryszard jest szczęśliwy i podkreśla że ​przeszczep nerki pozwolił mu na normalne życie, założył rodzinę i wychowałdzieci. Rozwijał się też zawodowo, jest profesorem akademickim jednej z uczelni w Chicago. 

 

Serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda i jego rodziny! 

Team

NASZ ZESPÓŁ

bottom of page